Piknik sąsiedzki

By | 3 czerwca 2014

Szanowni Państwo, Drodzy Sąsiedzi!

Zapraszamy do udziału w spotkaniu Mieszkańców ZIELONEGO ZACISZA w niedzielę 8 czerwca 2014 roku w godzinach 11:00 -14:00. W programie – jak zawsze – integracja przy muzyce, zabawy dla najmłodszych, poczęstunek od sponsorów. Mile widziane domowe wypieki. Wśród atrakcji – przejażdżki konne (opłata 5 zł, odpowiedzialność własna).

Zachęcamy Sąsiadów do udziału w rozmowach o ważnych sprawach naszego osiedla. Zapraszamy także Zarządy Wspólnot i Administratorów.

Pamiętaj: PIKNIK SĄSIEDZKI

Niedziela, 8 czerwca 2014 roku

INNE INFORMACJE

Od grudnia 2013 r. Zarząd Stowarzyszenia „Zielone Zacisze” działa w odnowionym składzie. Kontynuujemy dobre rozwiązania z poprzedniej kadencji ale podjęliśmy się też kilku nowych zadań. Przedstawiamy w skrócie najważniejsze działania:

Dokonano wymiany piasku w piaskownicy, dokonano naprawy drewnianego płotu, uzupełniono ubytki, pomalowano. Przeprowadzono prace pielęgnacji zieleni, uzupełniono korę.

Dokonano naprawy siatki wokół boiska. Boisko zostało mechanicznie oczyszczone. W dyżurce Ochrony znajduje się miotła do bieżącego wykorzystania, np. w przypadku ponownego naniesienia piasku przez bawiące się dzieci.

Zrealizowano przepust pod jezdnią dla ujęcia wody i ujęcia prądu. Do

Zamontowano skrzynkę na korespondencję – ulokowania jest przy drzwiach wejściowych do klatek V i VI w Budynku B.

Załatwiono sprawy formalne w rejestrze sądowym.

Prowadzone są działania dla uregulowania statusu działki w celu m.in. zaplanowania inwestycji i remontów.

Zamówiono przegląd pogwarancyjny urządzeń na placu zabaw

W pierwszym tygodniu czerwca zasadzone będą trzy duże drzewa, co powinno zapewnić choć wstępnie potrzebę zacienienia. Nastąpi też ponowne strzyżenie żywopłotów.

W trakcie jest naprawa oświetlenia. Zamówiono tablice z regulaminem porządkowym, które zawisną w kilku miejscach na terenie dziedzińca.

Trwa modernizacja i aktualizowanie treści strony www.zielonezacisze.org.pl

Sponsoring i reklama

W celu zgromadzenia funduszy na dalsze zaplanowane działania przedstawiciele Zarządu skontaktowali się z licznymi okolicznymi firmami z propozycją reklamy i sponsorowania. W załączeniu do niniejszej biuletynu trafiają do Państwa ulotki reklamowe kilku naszych Sponsorów. Zachęcamy do życzliwego zapoznania się i ewentualnego skorzystania z ofert firm, które nas wspierają. Oferta sponsoringu i reklamy dostępna jest na stronie internetowej. Jeśli ktokolwiek z Państwa chciałby analogicznie wykorzystać ten sposób promocji, to serdecznie zachęcamy!

Osiedlowa „adopcja” infrastruktury

Proponujemy Sąsiadom objęcie swą „adopcją” poszczególnych elementów znajdujących się na dziedzińcu w dyspozycji naszego Stowarzyszenia. W ten sposób nie tylko gromadzimy fundusze, ale umożliwiamy osobiste zaopiekowanie się i okazanie swego gospodarskiego podejścia.

Osoby lub Rodziny, które obejmą dany element swoją opieką, otrzymają na okres jednego roku specjalny wpis z podziękowaniem na stronie internetowej a na obiektach znajdą się tabliczki z informacją o adopcji (np. „Fundatorem ławki jest Rodzina Z. i K. Kowalskich”).

Prosimy o zgłaszanie chęci adopcji:

ŁAWKI (istniejące, 5 sztuk) – opłata adopcyjna roczna 200 zł, przeznaczenie: konserwacja, malowanie

ZAKUP NOWEJ ŁAWKI – wpłata 750 zł jednorazowo (wpis o Sponsorze na stałe)

HUŚTAWKI (istniejące, sztuk 2) – opłata adopcyjna roczna 200 zł, przeznaczenie: konserwacja, przeglądy techniczne

DRZEWO KLON (3 szt., drzewa duże, nasadzenie nastąpi w czerwcu 2014 r.) – opłata adopcyjna roczna 400 zł, przeznaczenie kwoty: pielęgnacja zieleni

OGRÓDEK SKALNIAK – opłata adopcyjna roczna 500 zł, przeznaczenie: nasadzenia nowych roślin ozdobnych, pielęgnacja.

KONSTRUKCJA WSPINACZKOWA (istniejąca), opłata adopcyjna roczna 300 zł, przeznaczenie: malowanie, konserwacja, przeglądy techniczne.

Zachęcamy do członkostwa w Stowarzyszeniu, co zapewni Państwu bezpośredni wpływ na działalność i zarzadzanie Osiedlem. Opłata roczna – 25 zł.

Oczekujemy na pomysły, sugestie i uwagi: biuro@zielonezacisze.org.pl

Z wyrazami szacunku,

Zarząd Stowarzyszenia Mieszkańców „Zielone Zacisze”