Wiosenny Piknik Sąsiedzki już za nami

przez | 5 lipca 2014

W dniu 8 czerwca 2014 roku odbył się kolejny już Piknik Sąsiedzki na naszym osiedlu. Mimo tegorocznej dość kapryśnej aury, tym razem pogoda nam dopisała – było słonecznie, a wręcz gorąco.

Sam piknik rozpoczął się dość niefortunnie, od poważnej kontuzji prezesa naszego Stowarzyszenia, który bardzo aktywnie zaangażował się w jego przygotowanie, ale mimo tego dalszą część spotkania można uznać za udaną.

Nasz Piknik tradycyjnie już przebiegał pod znakiem dnia dziecka – były zajęcia dla najmłodszych prowadzone przez Niepubliczne Przedszkole „Baśniowy Ogród” z ul. Ostródzkiej, można było skorzystać z przejażdżki na kucyku udostępnionym przez PGR Bródno, nie zabrakło słodyczy, napojów i owoców ufundowanych przez nasz osiedlowy Carrefour Express, jak również gadżetów od Sygma Banku.

Na spotkaniu najliczniejszymi Gośćmi były dzieci, ale przybyli też mieszkańcy, którzy chcieli poznać się ze swoimi sąsiadami oraz Ci najbardziej zaangażowani w sprawy osiedla. Miłą niespodziankę zrobili nam swoją obecnością nasi przyjaciele spoza osiedla – nasi byli mieszkańcy oraz Pani Dorota Kozielska – zastępca burmistrza dzielnicy Targówek.

W ramach integracji, poza wspólnymi rozmowami , Panie przygotowywały poczęstunek dla dzieci i mieszkańców, natomiast Panowie zaangażowali się w podlewanie nowo zasadzonych drzew.  W trakcie rozmów najczęściej poruszano potrzebę pilnego uregulowania spraw własnościowych działki D oraz konieczność przeprowadzenia remontu boiska.

Piknik zakończył się wspólnym sprzątaniem placu oraz obietnicą spotkania na kolejnym Pikniku.

Do zobaczenia!

P.S.

Kolejny Piknik Sąsiedzki na osiedlu Zielone Zacisze został zaplanowany na niedzielę 14 września br.